Keskkonnateadlikkus ja jätkusuutlikkus on muutunud ettevõtluses keskseteks teemadeks. Vaatame, kuidas ettevõtted saavad oma toodete keskkonnamõju mõõta ja juhtida.
Kui sa ei suuda inimestest hoolida, ei saa neid hästi juhtida, arvab juhtimiskoolitaja Toomas Tamsar.
Oma äri kasvatada soovivad ettevõtted peavad mõistma kasutajakogemuse ja kasutajaliidese disaini (tuntud kui UI/UX) rolli ning integreerima selle edukalt äristrateegiasse.
Elus ei ole võimalik vältida pingeid ja raskusi, sest küsimus ei ole selles, kas pinge tuleb, vaid millal see tuleb. Igaüks meist puutub kokku olukordadega, kus peab langetama rasked otsused ja taluma pinget.
Kas tunned puudust assistendist või otsid võimalust, kuidas tõsta tulemuslikkust ning vähendada tekstide koostamisele kuluvat aega? Siin on sulle kolm praktilist ChatGPT nippi aja säästmiseks!
Eesti koolitusturg liigub selgelt paindlikke õppekeskkondade suunas ning pandeemiaaja tuules tekkinud e-õpe on tulnud selleks, et jääda, selgus Eesti Koolitus- ja Konsultatsioonifirmade Liidu (KFL) läbi viidud põhjalikust koolitusturu-uuringust.
Suurepärane kvaliteedijuhtimine on tööstusprotsesside pideva arendamise nurgakivi. Suundumus näib olevat see, et kvaliteetne toode või teenus peab olema nii jätkusuutlik kui ka majanduslikult elujõuline, ressursitõhusalt toodetud, kasulik, kättesaadav ja ohutu. On ütlematagi selge, et toodete kvaliteet ja kliendi usaldustunne mängib ettevõtte edus üliolulist rolli. Kvaliteetne organisatsioon on selline, kus tegeletakse pidevalt protsesside efektiivistamise ja arendamisega ning seda toetab tugev kvaliteedijuhtimissüsteem.
Regulatsioonid, rahastajad ning välisturgude kliendid ootavad ettevõtetelt ja organisatsioonidelt aina konkreetsemat ESG mõjude teadvustamist ning juhtimist strateegilisel ärimudeli tasandil. Lisaks tuleb ettevōtetel peagi oma kestlikkusnäitajatest raporteerima hakata. Mida me peame sellest teadma ja kust pihta hakata?
Viimane hetk sisustada suvepäevi - kui otsid oma suveüritusele professionaalset esinejat, kes lisab väärtust ka edaspidisele meeskonnatööle, siis telli koolitus Äripäeva Akadeemiast! Muudame teie päeva sisukaks ja kasulikuks täpselt nendel teemadel, mis on teile olulised.
Halbade uudiste teatamine on kõigile ebamugav väljakutse ja sageli just juhtide igapäevaelu lahutamatu osa. Kuidas oma juhtimisotsuseid ja seisukohti keerulistes olukordades veenvalt argumenteerida? Eesti kõige kogenum mõtlemis-, kõne-, ja väitlusoskuste ekspert ning Aasta Koolitajaks valitud Margo Loor annab nõu, kuidas oma seisukohti ja otsuseid efektiivselt edasi anda.
Kadri on Äripäeva koolitusüksuste juht, kes juhib ja arendab nii Äripäeva Akadeemia kui ka IT Koolituse tööd.
Kuidas on nii, et mõni müügikonsultant suudab Su välja vihastada, aga mõne teisega võiks arutlema jäädagi? Mihkel Reinsalu, kes on kogenud juhtimis- ja müügikoolitaja, annab kolm soovitust, mis aitavad müügiinimesel oma kõned tulemuslikumaks muuta.
Kriisid jagunevad kolmeks: enda tegevusest tulenev, pahatahtliku ründe tagajärjel tekkinud ja regionaalne või globaalne kriis. Kuigi kõik loetletud olukorrad on olemuselt erinevad, tekitavad nad sellest hoolimata ettevõttele majanduslikku kahju.
Viimasel ajal on meedias järjest rohkem hakanud kõlama väljend „vääramatu jõud“. Kui varasemalt mainiti vääramatut jõudu COVID-19 pandeemia kontekstis, siis täna seoses Ukrainas puhkenud sõjaga ja enamasti ehitusvaldkonnaga seonduvalt. Kas teises riigis toimuv sõjategevus automaatselt tähendab vääramatu jõu olukorda ja võimaldab Eestis ehitust seisma panna?