Autor: Igor Dorošenko • 4. detsember 2023

Kuidas tabasin S&P 500 põhja ja kasvatasin oma kasumit

Igor Dorošenko

2023. aasta on tõestanud end olevat finantsturgude jaoks aasta täis pöördeid ja võimalusi. Juuli tipust alanud S&P 500 indeksi langus ja oktoobriks saavutatud madalaim punkt pakkusid mulle ainulaadseid võimalusi. Selles artiklis jagangi, kuidas ma lugesin turu märke ja rakendasin oma strateegiaid, et tabada turu põhja ja maksimeerida kasumit.

Juuli lõpuks saavutab S&P 500 aktsiaindeks oma selle aasta tipu. Edasi algab pikk korrektsioon, ning 27. oktoobril saavutab USA aktsiaturg selle languse madalaima punkti. Paljudest kohtadest on kuulda, et karuturg, mis oli 2022. aastal, saab nüüd jätku ja aktsiad kukuvad veelgi madalamale.

Aga mina valmistan hoopis tugevaks ralliks. Ees on sesoonselt tugev periood aktsiaturu jaoks ning mu enda indikaatorid hakkavad vihjama, et langus on selleks korraks läbi.

Nagu varemgi, panen kirja nimekirja sündmusest, mis peaks signaliseerima turu põhja.

Unknown body type: x-im/table

Juba paari päeva pärast hakkab S&P 500 oma põhjast põrkama ja iga punkt mu nimekirjast annab rohelise tule. 31 oktoobril jagasin oma Telegrami kanalis sellise postituse:

It certainly doesn’t feel good moment to start buying stocks

.. but

- yesterday S&P500 formed V2 buy pattern, impulse turned blue on weekly and daily charts, permitting buying.

- today market bottom checklist went full green.

I started buying stocks yesterday and continued today.

Hetkel kindlasti ei tundu olevat hea hetk aktsiate ostuks …

… aga

- eile S&P 500 formeeris V2 ostu mustri, Elderi impulss muutus siniseks nädalases ja päevasel graafikutes, andes luba ostuks.

- täna turupõhja kontrollnimekiri andis täieliku rohelise tule.

Ma hakkasin ostma aktsiad eile ja jätkasin täna.

Juurde panen tabeli turu põhja nimekirjaga, kus juures on nüüd ka kirjas, kuidas iga parameeter sai täidetud:

Unknown body type: x-im/table

Novembri tugev aktsiaralli toob mulle selle aasta suurima ühe kuu kasumi. Siin on kaks näidet tehingutest, mis on toonud mulle kõige parema tulemuse. Mõlemad aktsiad näitasid tugevust juba enne turu põhja ja tehniliselt näitasid ostumustreid, mida oli raske ignoreerida. Piltidel on näha, kuidas nägid välja graafikud mu sisenemise ajal ning kus olid kasumivõtu kohad.

Tehing Crowdstrike Holdings Inc (CRWD) aktsiaga:

Tehing Crowdstrike Holdings Inc (CRWD) aktsiaga.
Tehing Crowdstrike Holdings Inc (CRWD) aktsiaga

Tehing Snap Inc (SNAP) aktsiaga:

Tehing Snap Inc (SNAP) aktsiaga
Tehing Snap Inc (SNAP) aktsiaga

Faktid

Kui tundub huvitav ja tahaksid rohkem aru saada Igori turu indikaatoritest ja kauplemise strateegiatest, siis tule ’Aktsiakauplemise meistriklassi’ koolitusele, kus saad kõige põhjalikuma ülevaate Igori kauplemisest.