Esinemisoskuste intensiivtreening

Videotagasisidega avaliku esinemise treening
Oskus mõjusalt ja veenvalt esineda on oluline juhtimises, poliitikas, müügis, läbirääkimistel, õpetamisel ja ka eraelus. Head esinejad paistavad silma igas organisatsioonis ja olukorras ning on reeglina edukad.

Avaliku esinemisega kaasneb tihti ärevus või isegi hirm, kuid esinemisoskused ei ole isikuomadustega kindlaks määratud, vaid on treenitavad. 

Koolituse eesmärk on arendada tehnikaid ja oskusi, et teha veenvaid ja enesekindlalt mõjuvaid ettekandeid, kõnesid või esitlusi.

Sihtgrupp: kõik inimesed, kellel tuleb aeg-ajalt suurema või väiksema kuulajaskonna ees üles astuda sõnavõtu või esitlusega. Eriti kasulik on treening neile, kes tunnevad ennast esinemissituatsioonis ebakindlalt või ärevalt.

Koolituse tulemusena osaleja:

  • oskab ette valmistada mõjusat esitlust või kõnet;
  • teab, kuidas köita auditooriumi tähelepanu ning seda hoida;
  • oskab kasutada ja kontrollida oma kehakeelt ja häält;
  • oskab kasutada esinemistehnikaid veenvuse ja mõjuvuse suurendamiseks;
  • oskab kasutada visuaalseid abivahendeid (PowerPoint, tahvel, jaotusmaterjalid jm) eesmärgipäraselt;
  • teab tehnikaid ja võtteid, mis aitavad kontrollida esinemisärevust;
  • teab kuidas vastata vaenuliku või raske auditooriumi (ka ootamatutele, ründavatele või negatiivse alatooniga) küsimustele;
  • teab millised on tema piirangud esinejana ja millele tähelepanu pöörata oma esinemisoskuste jätkuval iseseisval arendamisel.

 Teemad, mida koolitusel käsitletakse:

  • Kehakeel ja liikumine esinemisel veenvuse suurendamiseks
  • Hääle kasutamine esinemisel
  • Ettekande ja esinemise ettevalmistus
  • Visuaalsete abivahendite valmistamine ja kasutamine
  • Esinemisärevuse kontrollimine
  • Küsimustele vastamine ja vaenuliku auditooriumiga toimetulek

Metoodika: 

Esinemisoskused on õpitavad ja juba mõne üksiku tehnika oskuslik kasutamine parandab oluliselt muljet meist kui esinejatest. Oskuste arendamiseks ei piisa teooria omandamisest, oskusi on vaja praktiliselt harjutada, saades tagasisidet ja juhendamist. Sellest lähtuvalt ongi intensiivtreening üles ehitatud harjutamise kesksena. Iga osaleja teeb kahe päeva jooksul läbi neli kuni viis videotagasisidega harjutust, lisaks veel videotagasisideta harjutused ning individuaaltöö.

Programm on väga tihe ja pingeline, kuid samas lõbus ja elevust tekitav. Koolitusel on paralleelselt kaks koolitajat, põhikoolitaja Kristel Jalak koos kaastreeneriga. Treeningu läbimisel paraneb silmnähtavalt ja koheselt esinemise mõjusus, väheneb ärevus ning suureneb enesekindlus esinemisel ükskõik millise auditooriumi ees.

Koolituse tulemuslikkuse tagavad erinevad aktiivmeetodid, sh videotagasiside oskuslik kasutamine. Mõlemad koolitajad/treenerid on saanud suhtlemistreeneri kutsetunnistuse ning omavad pea 20-aastast kogemust videotagasiside turvalisel kasutamisel.

Eeltööna valmistab iga osaleja ette kuni 4-minutilise ettekande vabalt valitud teemal. See võib olla tööga seotud, kuid võib rääkida hobidest, loetud raamatust, huvitavast sündmusest vms.

Vaata koolitust tutvustavat videot SIIN.

Ühes treeningugrupis saab osaleda maksimaalselt 10 inimest.

 


 

Koolitust viivad läbi Kristel Jalak ja Mari-Liis Järg.

Kristel Jalak omab pikaajalist praktilist juhtimiskogemust (sh strateegilise juhtimise ja personalijuhtimise alal avalikus teenistuses ja rahvusvahelistes suurkorporatsioonides nagu Enics, PepsiCo ja Brambles Group) ning on tegutsenud organisatsioonikonsultandina, uurijana ja täiskasvanute koolitajana alates aastast 1998. Ta omab andragoogi kõrgeimat (EKR 8) kutsekvalifikatsiooni taset. Kristel on läbinud Hancocki esinemisoskuste treeneriväljaõppe Moskvas ja Londonis. Eestis on ta esinemisoskuste intensiivtreeninguid läbi viinud alates 2006. aastast. Kristel on Eesti Suhtlemistreenerite Ühingu asutajaliige, ETKA Andras kutsestandardite töögrupi liige. Ta on mitme inimeste arendamise teemalise raamatu autor ning läbi viinud hulgaliselt juhtimiskoolitusi ja arenguprogramme.

Mari-Liis Järg on täiskasvanute koolitaja alates 2000. aastast, talle on omistatud täiskasvanukoolitaja-suhtlemistreeneri kutsekvalifikatsiooni EKR 7. taseme kutsetunnistus. Ta on koolitanud ja konsulteerinud nii avaliku kui erasektori töötajaid, loonud ettevõtete arenguprogramme juhtidele ja töötajatele, koostanud suhtlusstandardeid ning juhtimismudeleid. Mari-Liisil on mitmekülgne ja pikaajaline pagas erinevate koolituste, sh mõjutamisoskuste treeningute ja esinemisoskuste intensiivtreeningute läbiviimisel. Ta on Eesti Suhtlemistreenerite Ühingu superviisor ja juhendanud teisi täiskasvanute koolitajaid. Lisaks sellele on Mari-Liis läbi viinud uuringuid, mis käsitlevad koolitaja rolli grupiprotsesside juhtimisel ja vastuseisuga toimetulekul.

Loe nippe, kuidas saada üle esinemishirmust 

Loe koolitaja artiklit: Kolm soovitust edukaks esinemiseks

Kuula koolituse teemaga seotud raadiosaadet: Esinemishirmust saab jagu treeninguga

 

Osalenute tagasiside:

Tärnid (210x40 Px)

Tiina Rebane, Avireti OÜ juhatuse liige

"Jäin koolitusega väga rahule. Kui koolitaja esimese päeva hommikul lubas kiireid tulemusi, siis olin ma üsna kahtlev, aga kõik osutus tõeks. Mind üllatas kõige rohkem üks noormees, kes esimesel hommikul rääkis vaikse häälega, nii et teda peaaegu ei kuulnudki. Teise päeva õhtul aga pidas suurepärase ilmeka kõne. Ise sain enesekindlust ja oskuse kasutada teadlikult kehakeelt. Võin julgelt öelda, et see koolitus oli kõige kiiremini tulemusi andev ja sellist ma ei olnud varem kogenud. Sellest koolitusest jäi palju meelde, sest kogu õpetatavat materjali tajusime mitme erineva meelega. Ühelt poolt kuuldud teoreetilised teadmised, siis nende teadmiste rakendamine oma tegevuses ja seejärel visuaalne tagasiside. Grupp oli väga motiveeritud. Kõik olid pidevalt intensiivselt kaasatud, viilida polnudki võimalik. Huvitav oli see, et kohapeal ei tekkinud väsimust. Koolitajate professionaalne tase oli suurepärane. Koolitaja inspireeris mind olema enesekindlam. Sain nippe, kuidas seda enesekindlust kriitilistes olukordades kasvatada. Saadud oskusi on võimalik kasutada iga päev. Nüüd kasutan ma kõnepidamisel nn suuri žeste, mis alguses tundus väga naljakas ja mitte mulle omane. Videotagasisides aga nägin, et see mõjub hästi. Praegu ei ole selliste žestide kasutamine minu jaoks enam probleem. Oskuste kasutamise kõige tähtsam hetk on minu jaoks juuli alguses. Ma arvan, et see koolitus oleks vajalik kõigile inimestele, aga piiravaks võib osutuda rahakoti sisu."

Tärnid (210x40 Px)

Britta Oltjer, AS Chemi-Pharm

"Koolitus „Esinemisoskuste intensiivtreening“ andis teadliku ja struktureeritud lähenemise sellest, kuidas kõnet ette valmistada ja millele tähelepanu pöörata ning kuidas veenvalt ja mõjusalt esineda. Tegemist on hästi praktilise koolitusega, millest on kindlasti kasu nii kogenud esinejatel oma oskuste lihvimisel kui ka inimestel, kes igapäevaselt küll esinema ei pea, kuid on sunnitud siiski aeg-ajalt kuulajaskonna ette astuma. Lisaks väärtuslikele teadmistele andis koolitus juurde ka esinemisjulgust. Eriti kasulikud olid läbi viidud videotreeningud, mille abil sai iga esineja hinnata nii oma tugevaid külgi esinejana kui ka neid, mis veel lihvimist vajasid. Koolitaja K. Jalak on äärmiselt tore lektor, kelle käe all on lausa lust õppida."

Ajakava

I päev
II päev
09:45 - 10:00
Kogunemine ja tervituskohv
10:00 - 11:30
Sissejuhatus ja eesmärgistamine
  • Sissejuhatus. Mõjusa esinemise komponendid
  • Minu loomulik esinemine. Eneseanalüüs. Eesmärgistamine treeninguks 

Kasutatavad meetodid: lühiloeng, videotagasisidega harjutus, eneseanalüüs

11:30 - 11:45
Kohvipaus
11:45 - 13:15
Kontaktitehnikad
  • Kontaktitehnikad auditooriumiga
  • Tempo reguleerimine

Kasutatavad meetodid: lühiloeng, demonstratsioonid, videotagasisidega harjutus

13:15 - 14:00
Lõuna
14:00 - 15:30
Kehakeel ja hääletugevus
  • Kehakeele tehnikad mõjususe suurendamiseks
  • Hääletugevuse reguleerimine

Kasutatavad meetodid: lühiloeng, demonstratsioonid, videotagasisidega harjutus

15:30 - 15:45
Kohvipaus
15:45 - 17:00
Liikumistehnikad ja tähelepanu fookus
  • Liikumistehnikad mõjususe suurendamiseks
  • Auditooriumi tähelepanufookuse suunamine
  • Ettekande struktuur. Visuaalsete abivahendite kasutamine 

Kasutatavad meetodid: lühiloeng, demonstratsioonid, harjutus

08:45 - 09:00
Kogunemine ja tervituskohv
09:00 - 10:30
Esinemisärevus ja esinemiseks valmistumine
  • Esinemisärevuse kontrollimise tehnikad
  • Esinemiseks valmistumine ja harjutamine

Kasutatavad meetodid: lühiloeng, demonstratsioonid, harjutused

10:30 - 10:45
Kohvipaus
10:45 - 12:15
Esinemine
  • Terviklik esinemine

Kasutatavad meetodid: videotagasisidega harjutus

12:15 - 13:00
Lõuna
13:00 - 14:30
Esinemine jätkub
  • Terviklik esinemine

Kasutatavad meetodid: videotagasisidega harjutus

14:30 - 14:45
Kohvipaus
14:45 - 16:00
Küsimustele vastamise tehnikad
  • Küsimustele vastamise tehnikad
  • Toimetulek ebasõbraliku auditooriumiga

Kasutatavad meetodid: lühiloengud, demonstratsioonid, harjutus

Lisainfo

Registreerudes e-poe, e-kirja või telefoni teel, saadame Teile arve ja täpsema info osalemise kohta. Enne koolituse toimumist saadame Teile e-kirjaga meeldetuletuse osalemise infoga. Koolitusel osalemine on nimeline, kuid saate osalejat tasuta muuta kuni koolitusprogrammi alguseni.  

Koolituse läbinutele väljastatakse tunnistus. Tunnistuse väljastamise eelduseks on terves mahus koolitusel osalemine ja õpiväljundite saavutamine. Õpiväljundite saavutamist hinnatakse praktiliste tööde käigus. Osalejale, kes õpiväljundeid saavutanud ei ole, väljastatakse soovi korral koolitusel osalemise kohta tõend.

Koolitus toimub hästi valgustatud ning metoodikat toetavas ruumis. Ratastooliga ligipääs on tagatud.  

Tühistamistingimused

Kui te ei saa mingil põhjusel koolitusel osaleda, palun andke sellest teada e-posti aadressil [email protected]. Kui teatate mitteosalemisest vähemalt 10 tööpäeva ette, lepime Teiega kokku uue aja või tagastame 100% koolituse maksumusest. Tagastame koolituse osalustasu täismahus juhul, kui pole tehtud koolituse korraldamisega seotud kulutusi (ostetud õppematerjale jms). 

Kui teatate mitteosalemisest 5-9 tööpäeva enne koolitust, kuulub tasumisele 50% arvest.

Hilisemal teavitamisel, koolitusele mitteilmumisel, sellest mitteteatamisel või koolituse poolelijätmisel õppetasu ei tagastata.