Programm koosneb 8 koolituspäevast.
Arenguprogrammi eesmärk on pakkuda ambitsioonikale ja kogenud arvestusvaldkonna töötajale (raamatupidajad, audiitorid, siseaudiitorid jne) võimalus teha oma tööelus järgmine suur samm ning liikuda finantsjuhi positsioonile.
Programm pakub osalejale selle eesmärgi elluviimiseks kõige ajakohasemaid teadmisi finantsplaneerimistest, rahakäibe planeerimisest, finantsanalüüsist, aga ka investeeringutest ja riskijuhtimisest.
Digimaailma kiired arengud on muutmas ka raamatupidajate rolli ja ootusi neile. Üha enam on oluline, et raamatupidaja oleks muu hulgas ka nõustaja ning sisuline partner ettevõtte juhile, kes oskab anda nõu nii maksuküsimustes kui ka äriotsustes laiemalt. Audiitoritel ja siseaudiitoritel on aga olemas vajalikud teadmised ning ettevalmistus, mis võimaldavad edasiarengut finantsjuhtimise maailma. Neid võimalusi ja eeliseid on hea oma karjääri arenguks märgata ja ära kasutada.
Sihtgrupp: pearaamatupidajad, raamatupidajad ja raamatupidamisbüroode töötajad; samuti audiitorid ja siseaudiitorid, kelle arenguperspektiiv on seotud ettevõtte finantsjuhi ametiga
Koolitusprogrammi läbinud osaleja:
Miks valida Äripäeva Akadeemia finantsjuhtimise arenguprogramm?
Arenguprogramm koosneb kahest eraldi moodulist (iga moodul 2 päeva) ning neljast eraldi koolituspäevast.
Mooduleid ja koolituspäevi on võimalik osta ka eraldi.
1. moodul: Ettevõtte finantsanalüüs (2 päeva)
Esimene moodul keskendub finantsanalüüsile. Kahe koolituspäeva käigus saavad osalejad laialdased teadmised finantsanalüüsi olemusest, meetoditest ja rakendamise viisidest ning praktilised oskused aruannete mõistmiseks ja tõlgendamiseks. Koolituspäevad on üles ehitatud osalejaid kaasavas vormis ning koolitaja paneb rõhku praktilistele tegevustele ning toob reaalelulisi näiteid.
2. moodul: Ettevõtte arvestussüsteem (2 päeva)
Teise mooduli fookuses on ettevõtte arvestussüsteem tervikuna. Kahe koolituspäeva jooksul saavad osalejad teadmised ettevõtte arvestussüsteemi ülesehitamisest ning praktilised oskused selle kasutamiseks. Koolituspäevad on rikastatud praktiliste harjutustega, mida on võimalik lahendada kasutades enda ettevõtte andmeid.
3. Ettevõtte finantsplaneerimine (1 päev)
Viies koolituspäev keskendub ettevõtte finantsplaneerimisele. Osalejad saavad praktilised teadmised finantsplaneerimisest, eelarvestamise meetoditest ja rakendamise viisidest ning praktilised oskused eelarvestamiseks.
4. Investeeringute eelarvestamine (1 päev)
Kuues koolituspäev keskendub investeeringute eelarvestamisele. Osalejad saavad teoreetilised teadmised ja praktilised oskused pikaajaliste investeeringuprojektide planeerimiseks, nende tasuvuse hindamiseks ja kaalutletud investeerimisotsuste tegemiseks.
5. Rahakäibe aruande analüüs (1 päev)
Seitsmes koolituspäev võtab fookusesse rahakäibe planeerimise. Koolituss annab teoreetilised ning praktilised teadmised rahakäibe aruande sisu lugemisest, koostamisest, planeerimisest ning eelarvestamisest.
6. Riskijuhtimine (0,5 päeva)
Poolepäevane koolitus teeb sissejuhtatuse riskijuhtimise teemasse ning annab ülevaade ettevõtte riskide juhtimise põhimõtetesse.
7. Tehisaru ja automatiseerimine raamatupidamises: 7 suurt küsimust ja vastust (veebiseminar)
Veebiseminar annab ülevaate tehisaru ja automatiseerimise trendidest raamatupidamises ning tutvustab uusi tööriistu ja tehnoloogiaid nende rakendamiseks. Osalejad saavad praktilisi nõuandeid, kuidas AI lahendused võivad ettevõtte ressursse säästa ja tulemuslikkust tõsta.
Koolitustel peab kaasas olema sülearvuti koos MS Excel programmiga.
Osalenute tagasiside:
Jüri Lehtsaar, Eesti Maaülikool
„Jäin koolitusega väga rahule, kuna siin oli nii koolitaja poolt praktilist lähenemist kui ka teiste osalejate kogemust. Kaasa võtsin häid Exceli rakendusi ja erinevaid lähenemisi, mida oma töös rakendada saan. Kõik lektorid olid oma ala professionaalid. Eriti hea oli see, et koolitaja arvestas osalejatega ja arendas jooksvalt vastavalt osalejate profiiliga koolitusmaterjale ja slaide."
Loe ka teemakohaseid artikleid:
Raamatupidaja, tahad teenida mitu korda kõrgemat palka? Hakka hoopis finantsjuhiks
Tõhus finantsjuht suudab kujundada ettevõtte strateegiat ja tulevikku
Registreerudes e-poe, e-kirja või telefoni teel, saadame Teile arve ja täpsema info osalemise kohta. Enne koolituse toimumist saadame Teile e-kirjaga meeldetuletuse osalemise infoga. Koolitusel osalemine on nimeline, kuid saate osalejat tasuta muuta kuni koolitusprogrammi alguseni.
Koolitusprogrammi läbinutele väljastatakse tunnistus. Tunnistuse väljastamise eelduseks on terves mahus programmis osalemine ja õpiväljundite saavutamine. Üksikutes moodulites või eraldi koolituspäevadel osalejatele anname välja tunnistuse osaletud mooduli või koolituspäeva kohta.
Õpiväljundite saavutamist hinnatakse praktiliste tööde käigus. Osalejale, kes õpiväljundeid saavutanud ei ole, väljastatakse soovi korral koolitusel osalemise kohta tõend.
Koolitus toimub hästi valgustatud ning metoodikat toetavas ruumis. Ratastooliga ligipääs on tagatud.
Kui te ei saa mingil põhjusel koolitusel osaleda, palun andke sellest teada e-posti aadressil [email protected]. Kui teatate mitteosalemisest vähemalt 10 tööpäeva ette, lepime Teiega kokku uue aja või tagastame 100% koolituse maksumusest. Tagastame koolituse osalustasu täismahus juhul, kui pole tehtud koolituse korraldamisega seotud kulutusi (ostetud õppematerjale jms).
Kui teatate mitteosalemisest 5-9 tööpäeva enne koolitust, kuulub tasumisele 50% arvest.
Hilisemal teavitamisel, koolitusele mitteilmumisel, sellest mitteteatamisel või koolituse poolelijätmisel õppetasu ei tagastata.