Sihtotsing edukaks värbamiseks

Kuidas värvata oma ettevõttesse parimad talendid?

Koolitus aitab värbajatel ja värbavatel juhtidel avastada uusi võimalusi ning rakendada tõhusamaid meetodeid, et leida oma meeskonda parimad spetsialistid ja juhid.

Kuigi tööturul on täna kandidaate rohkem kui mõni aasta tagasi, on spetsiifiliste oskuste ja teadmistega inimeste leidmine endiselt keeruline. Turg liigub üha enam niššipositsioonide suunas, mistõttu nõuab sobiva töötaja leidmine enamat kui avaliku konkursi korraldamist. Parimad talendid töötavad juba kuskil mujal ega pruugi ise aktiivselt uut töökohta otsida. Seetõttu peavad tööandjad olema oma värbamisstrateegiates proaktiivsemad ja kasutama sihtotsingut, et jõuda nende inimesteni, kes ei ole ise kandideerinud.

Sihtotsing on lühidalt öeldes passiivsete kandidaatide välja otsimine (sourcing), kontakteerumine (reach out) ning nende kandidaadiks meelitamine. Milline aga on edukas sihtotsing? Kuidas jõuda passiivsete kandidaatideni ja muuta nad huvitatud kandidaatideks? Millised kanalid toimivad parimate talentide leidmiseks? Kuidas tuua värbamisprotsessis kokku nii ise kandideerinud kui sihtotsinguga leitud potentsiaalsed töötajad? Kui need ja paljud teised sarnased küsimused on sulle tuttavad, siis tule koolitusele.

Koolituse eesmärk on anda osalejatele teadmised ja praktilised oskused sihtotsingu läbiviimiseks, sobivate kandidaatide leidmiseks ja edukaks värbamiseks.

Sihtgrupp:  

  • kõik, kes  tegelevad oma tiimi või ettevõttesse uute töötajate värbamisega ning tunnevad, et sobivate kandidaatide leidmiseks tuleb ise rohkem ära teha;
  • personalijuhid ja -spetsialistid, värbajad, büroojuhid, värbavad juhid jt.  

Koolituse tulemusena osaleja:

  • oskab luua sihtotsingu aluseks oleva detailse rolliprofiili;
  • mõistab eduka sihtotsingu protsessi etappide eripärasid ja olulisust;
  • tunneb erinevaid sihtotsingu kanaleid ja metoodikaid;
  • analüüsib värbamisvajadusest lähtuvalt erinevate sihtotsingu kanalite sobivust.

Metoodika:

Koolitus toimub seminari vormis ning kasutatavatest meetoditest on peamised koolitaja esitlus, arutelu, paaristöö, grupitöö ja individuaalne töö. Koolitus algab sihtotsingu protsessi lahtimõtestamisega ning jõuab välja konkreetsete sihtotsingu meetodite ja kanalite rakendamiseni. Kõik osalejad saavad õpitava ka praktiliselt koolituse käigus läbi töötada ja kinnistada. Koolituse järel on osalejatel võimalus töö käigus tekkinud küsimustega koolitaja poole pöörduda ja nõu küsida.

Koolitusele on vajalik kaasa võtta sülearvuti koos laadijaga, et koolituse käigus õpitu praktiliselt läbi harjutada ning kinnistada. 

Maht: 8 akadeemilist tundi

 

Koolitust viib läbi Helen Pärli.

Helen on läbinud TalTechis ärinduse bakalaureuse- ja personalijuhtimise magistrikraadi. Viimati täiendas ta end TalTechis digimuudatuste magistriprogrammis, et mõista paremini digitaalsete arengute mõju personalijuhtimisele.

Personalijuhtimise alal on Helen töötanud juba üle kümne aasta. Sama pikalt on ta seotud olnud ka värbamisprotsessiga. Helen omab värbamise kogemust nii majasisese personalijuhina kui ka värbamisagentuuri asutajana - ta on teinud koostööd väga erinevates sektorites, suurustes ja arenguetappides ettevõtetega, et aidata neil talente leida ja hoida ning toetada töötajate arengut muutuvas maailmas.

Et osata oma teadmisi ja mõtteid professionaalselt edasi anda, on Helen läbinud Eesti kutsestandardi kompetentsidele vastava täiskasvanute koolitaja koolituse ning omab täiskasvanute koolitaja tase 6 kutset. Lisaks on Helen sertifitseeritud DiSC® koolitaja ja konsultant.

Helen on koolitanud selliseid ettevõtteid ja organisatsioone nagu näiteks Eesti Energia, SEB Baltics, Magnum AS, Kaubamaja AS, Eesti Loto, TalTech, Leibur AS, KPMG, Eesti Kaitseinvesteeringute Keskus, SMIT, Lincona jne. Lisaks värbamisega seotud teemadele on Helen koolitanud ka meeskonnadünaamika, juhtimise ning persoonibrändiga seotud teemadel.

Loe ka koolitaja artiklit: Sihtotsing kui värbamise võluvits

Ajakava

09:30 - 09:45
Kogunemine ja tervituskohv
09:45 - 11:30
1. Mis on sihtotsing?
  • Sissejuhatus koolitusse
  • Kuidas erineb sihtotsing tavapärasest värbamisprotsessist või headhunting’ust?
  • Kaardistame – milline on edukas sihtotsingu protsess?
  • Kes ja millist rolli sihtotsingu protsessis kannab?

Kasutatavad meetodid: esitlus, arutelu, paaristöö, grupitöö

11:30 - 11:45
Kohvipaus
11:45 - 13:15
2. Sihtotsingu meetodite ja kanalite valik
  • Millega arvestada sihtotsingu läbiviimisel?
  • Milline on realistlik sihtotsingu ajakava?
  • Millised on levinumad meetodid edukaks sihtotsinguks?
  • Mille järgi valida sihtotsinguks sobivat meetodit?
  • Kuidas valida sihtotsinguks sobivat kanalit (source of hire)?

Kasutatavad meetodid: esitlus, arutelu, grupitöö

13:15 - 14:00
Lõuna
14:00 - 15:30
3. Sihtotsingu läbiviimine
  • Mis on sourcing ning kuidas seda läbi viia (andmebaasid, social sourcing, boolean, Google X-ray, LinkedIn Recruiter Lite, kontaktide kaeve)?
  • Kandidaadikogemuse disain sihtotsingu protsessis – miks ja kuidas?

Kasutatavad meetodid: esitlus, arutelu, praktilised harjutused

15:30 - 15:45
Kohvipaus
15:45 - 17:00
4. Sihtotsingu läbiviimine ja jätkutegevused
  • Kuidas luua potentsiaalse kandidaadiga võimalikult tugev side, mitte mõjuda spämmina?
  • Kuidas tööandjat ja täidetavat rolli efektiivselt müüa?
  • Millised on sihtotsingu jätkutegevused?
  • Kas teha ise või kasutada teenusepakkujat? Kuidas valida sihtotsingu välist partnerit?
  • Koolituse kokkuvõte ja ootuste kontroll.

Kasutatavad meetodid: esitlus, arutelu, praktilised harjutused

Lisainfo

Registreerudes e-poe, e-kirja või telefoni teel, saadame Teile arve ja täpsema info osalemise kohta. Enne koolituse toimumist saadame Teile e-kirjaga meeldetuletuse osalemise infoga. Koolitusel osalemine on nimeline, kuid saate osalejat tasuta muuta kuni koolitusprogrammi alguseni.  

Koolituse läbinutele väljastatakse tunnistus. Tunnistuse väljastamise eelduseks on terves mahus koolitusel osalemine ja õpiväljundite saavutamine. Õpiväljundite saavutamist hinnatakse arutelude, grupitööde ja iseseisva praktilise harjutamise teel. Osalejale, kes õpiväljundeid saavutanud ei ole, väljastatakse soovi korral koolitusel osalemise kohta tõend.

Koolitus toimub hästi valgustatud ning metoodikat toetavas ruumis. Ratastooliga ligipääs on tagatud.  

Tühistamistingimused

Kui te ei saa mingil põhjusel koolitusel osaleda, palun andke sellest teada e-posti aadressil [email protected]. Kui teatate mitteosalemisest vähemalt 10 tööpäeva ette, lepime Teiega kokku uue aja või tagastame 100% koolituse maksumusest. Tagastame koolituse osalustasu täismahus juhul, kui pole tehtud koolituse korraldamisega seotud kulutusi (ostetud õppematerjale jms). 

Kui teatate mitteosalemisest 5-9 tööpäeva enne koolitust, kuulub tasumisele 50% arvest.

Hilisemal teavitamisel, koolitusele mitteilmumisel, sellest mitteteatamisel või koolituse poolelijätmisel õppetasu ei tagastata.