Koolitusel on võimalik osaleda nii klassiruumis kui veebis. Veebis osalejatele saadame enne koolituse algust lingi.
Koolitusel õpivad osalejad, mida tuleks tervishoiuteenuste osutamisel arvestada, et kaitsta end erinevate nõuete/ohtude eest. Milline on senine rakendus- ja kohtupraktika ning realistlikud arenguplaanid.
Koolitusele on oodatud
Koolituse tulemusena osaleja teab:
1) Milline vastutus kaasneb raviveaga, millises ulatuses on võimalik ennast kindlustusega kahjuhüvitusnõuete vastu kaitsta ja mida kindlustus ei kata;
2) millises ulatuses ja kuidas on võimalik kaitsta ennast kriminaalvastutuse eest;
3) mida nähakse tänapäeval korruptsioonina, kuidas korruptsiooniohtlikke olukordi ennetada ja kuidas korruptsiooniohtlikes situatsioonides õigesti käituda.
Koolituse tulemusi hinnatakse kaasuste lahendamise ja grupiaruteludega. Tunnistuse väljastamise eelduseks on koolitusel osalemine terves mahus.
Koolituse eesmärk
on tõsta osalejate õigusteadlikkust selles osas, mida peaks patsiendile teenuse osutamisel arvestama, et tagada vastavus õigusaktidele, kaitsta oma huve ja õigusi ning vältida konflikte.
Samuti on koolituse eesmärk praktiliste juhiste andmine – mida on võimalik ja mõistlik kindlustada ja millised riskijuhtimise dokumendid tuleks asutusesiseselt koostada tegevuste lõikes, mida kindlustus ei kata.
Koolituse läbiviimise põhimõtted
Koolitusel käsitatakse eelkõige senise kohtupraktika ning teiste praktiliste näidete varal situatsioone, mis võivad tervishoiuteenuse osutamisel ette tulla ja antakse näpunäiteid, mida sellistes situatsioonides teha.