Algajast edukaks investoriks

Investor Toomase Akadeemia

Investeerimise puhul on alustamine kõige olulisem – kuidas oleks seda kõige kasulikum teha?

Koolitusel „Algajast edukaks investoriks“ saab teadmised, kuidas raha kõige kiiremini kasvatada ning mida erinevaid investeeringuid tehes silmas pidada.

 

Koolitus on mõeldud kõigile, kes soovivad oma elus teha läbimõeldud ning häid investeerimisotsuseid. Fookuses on, kuidas investeerimisega alustada ja antakse ülevaade erinevatest investeerimisvõimalustest ning varaklassidest koos praktiliste nõuannetega, mida investeeringuid tehes silmas pidada. 

  

Koolitusele on oodatud investeerimisega alustajad, kuid siit saavad teadmisi ja häid nippe ka juba natuke kogenumad investorid.

 

Koolituse eesmärk on tõsta osalejate finantspädevust, anda teadmisi erinevate varaklasside kohta ning nendesse investeerimise spetsiifikast.

 

Koolituse läbinu omab head ülevaadet

  • kuidas investeerimisega alustada,
  • milliseid riske silmas pidada ja kuidas neid hinnata,
  • kuidas erinevatesse varaklassidesse (sh aktsiad, võlakirjad, tuletisinstrumendid, fondid, ühisrahastus) investeerimist alustada,
  • vähemalt algtasemel varaklassidesse kuuluvaid instrumente hinnata ja nende vahel valida.

 

Koolitus on maksimaalse kasu saamiseks töötoa vormis, pakkudes võimalikult aegasäästvalt kõige vajalikumat informatsiooni, et investeerides edukas olla.

Koolituse toimub reaalajas veebi vahendusel. Registreerunutele saadetakse enne koolitust veebilink ja ligipääsuinfo. Koolitus on järelvaadatav kõigile registreerunutele kahe nädala jooksul pärast koolituse toimumist. 

Ajakava

09:30 - 09:45
Osalejate registreerimine
Koolituse toimub reaalajas veebi vahendusel. Registreerunutele saadetakse enne koolitust veebilink ja ligipääsuinfo.
09:45 - 11:30
I Kuidas investeerimisega alustada? Erinevad investeerimisvõimalused (varaklassid)
Esimeses teemaplokis räägitakse sellest, mida investeerimine endast reaalselt kujutab ehk kuidas saada investeerimisega rikkaks; millised on mõistlikud investeerimiseesmärgid; kas ja millised eeltingimused peaksid esimeste sammude tegemiseks olema täidetud ja kuidas teha esimesed sammud. Tutvustatakse erinevaid varaklasse, kuhu investeerida; antakse ülevaade varaklasside ajaloolistest tootlustest ning investeerimisportfelli lülitamise aspektidest. Käsitletakse peamiselt aktsiaturgu, võlakirjaturgu, kinnisvara, tooraineid (sealhulgas näiteks kuld ja nafta). Räägitakse, kuidas on seotud investeerimiseesmärgid ja varaklasside valik.
11:30 - 11:45
Paus
11:45 - 13:15
II Aktsiatesse investeerimine
Räägitakse sellest, mida kujutab endast aktsiatesse investeerimine; millist infot usaldada ning millist mitte; kuidas analüüsida aktsiaid ja ettevõtteid; kuidas aktsiaid võrrelda; kuidas arvestada riskidega ja kuidas võiks alustav või pikaajaline investor läheneda praktiliselt aktsiatesse investeerimisele.
13:15 - 14:00
Lõunapaus
14:00 - 15:45
III Investeerimisvead ja alustamine praktilisest vaatenurgast
Millised on peamised vead investeerimisel: liigne tormakus, karjakäitumine ning muud aspektid, mille vastu alustavad investorid sageli eksivad ning seetõttu raha kaotavad. Millised on vajalikud sammud investeerimisega alustamisel, kas ja kust saada vajadusel abi ehk kõik mis on vajalik, et igaüks saaks alustada läbimõeldult investeerimisega kohe!
15:45 - 16:00
Paus
16:00 - 17:00
IV Investor Kristi Saare kogemuslugu
Kogemuslugu sellest, kuidas õpetajapalgast investeerimisega alustades on võimalik jõuda finantsvabaduseni.

Osalemise tingimused

Registreerudes e-poe, e-kirja või telefoni teel, saadame Teile arve ja täpsema info osalemise kohta.
Üks nädal enne igat koolituspäeva saadame Teile e-kirjaga meenutuse osalemise infoga.

Koolitusel osalemine on nimeline, kuid saate osalejat tasuta muuta kuni koolitusprogrammi alguseni. Kui Te ei saa mingil põhjusel osaleda, palun andke sellest kindlasti teada e-posti aadressil [email protected] või telefonil 667 0439. Kui teatate oma mitteosalemisest kuni nädal enne kogu koolitusprogrammi algust, pakume mõnd muud samaväärset koolitust samal hooajal või tagastame 100% tasutud koolituse maksumusest; kui teatate vähemalt 3 tööpäeva varem, tagastame 50%. Muul juhul kuulub arve tasumisele.

Äripäeva Akadeemia on Eesti Töötukassa koolituskaardi koostööpartner. Tutvuge koolituskaardi infoga SIIN.
Täpsema info saamiseks võtke meiega ühendust telefonil 667 0439 või [email protected].