ÜRO kohaselt on meil globaalselt kolmikkriis, mis põhjustab sotsiaalset ebavõrdsust ja ressursi puudusest tulenevat ohtu inimelu võimalikkusele Maal. Kolmikkriisi komponendid on kliimamuutused, reostus ja elurikkuse kadu. Euroopa Liidus lepiti 2001 aastal kokku eesmärk vähendada kasvuhoonegaaside (KHG) netoheidet -55% võrreldes 1990. aastaga. Seda on võimalik saavutada kui ettevõtted on teadlikud enda KHG heitest ning teavad kuidas seda vähendada. Selleks on omakorda oluline osata hinnata ettevõtte süsinikujalajälge.
Euroopa Liidu üleselt on välja töötamisel standardid, mille alusel saavad ettevõtted analüüsida tarneahelat ja sisemisi protseduure, et tuvastada olulised mõjud keskkonna- ja sotsiaalsest aspektist. Keskkonna näitajate alla käib ka kliimamõju ning seal on üheks läbivaks numbriliseks näitajaks ettevõtte süsinikujalajälg (CO2e).
Ettevõtjale, olenemata ettevõtte suurusest või sektorist, on oluline teada enda ettevõtte süsinikujalajälge, sest:
Koolituse eesmärk on anda osalejale teadmine süsiniku jalajälje olemustest, mõõtmisest ning sellest, kuidas kujundada oma ettevõtte äritegevus jätkusuutlikuks.
Koolitusele on oodatud ettevõtte strateegia ja ärimudeliga seotud inimesed, finantsjuhid ja raamatupidajad, keskkonnajuhid, kvaliteedijuhid.
Koolitus sobib sulle juhul, kui vastad jaatavalt vähemalt ühele järgnevale küsimusele:
Koolituse tulemusena osaleja:
🍃 Koolitus on osa Äripäeva kestlikkuse arenguprogrammist "Muutume, et kesta". Muutuste elluviimiseks soovime läbida terve programm organisatsioonina.
Koolituse läbiviimise põhimõtted
Koolitus on osalejaid kaasav, teoreetiline osa vaheldub praktiliste harjutuste ja grupitöödega. Osalejatel on võimalus anda koolitusele omapoolne sisend konkreetse teema arutamiseks, selleks palume 1-2 nädalat enne koolitust täita lühike eelküsimustik. Koolituse käigus valmib igal osalejal oma ettevõttepõhine tegevusplaan ning jätkupäeval on võimalik seda esitleda ja saada koolitaja tagasisidet.
Maht: 11 akadeemilist tundi
Koolituse läbinutele väljastatakse tunnistus. Tunnistuse väljastamise eelduseks on terves mahus koolitusel osalemine ja õpiväljundite saavutamine. Õpiväljundite saavutamist hinnatakse praktiliste tööde ja arutelude käigus. Osalejale, kes õpiväljundeid saavutanud ei ole, väljastatakse soovi korral koolitusel osalemise kohta tõend.
Kontaktõpe toimub hästi valgustatud, hubases, piisava suurusega ruumis, mille laudade ja toolide asetust on võimalik vastavalt vajadusele muuta. Ratastooliga ligipääs on tagatud. Koolitus toimub eesti keeles.
Äripäeva Akadeemia on Eesti Töötukassa koolituskaardi partner.
Koolitus toimub Äripäeva Akadeemias, aadressil Vana-Lõuna 39/1, Tallinn.
Kasutatavad meetodid: eelteadmiste kaardistus avatud küsimustega, näidete lahendamine, loeng, arutelu
Kasutatavad meetodid: näited, kirjeldused ja praktiline töö ettevõtte andmetega
Kasutatavad meetodid: näited, kirjeldused ja praktiline töö ettevõtte andmetega
Kasutatavad meetodid: individuaalne töö, mõtestamine, arutelu
Osalejad esitlevad millist vastukaja on nad saanud oma ettevõttest esmaste tegevuste kohta, mis nad koolituspäeval kirja panid.
Registreerudes e-poe, e-kirja või telefoni teel, saadame Teile arve ja täpsema info osalemise kohta.
Üks nädal enne igat koolituspäeva saadame Teile e-kirjaga meenutuse osalemise infoga.
Koolitusel osalemine on nimeline, kuid saate osalejat tasuta muuta kuni koolitusprogrammi alguseni.
Äripäeva Akadeemia on Eesti Töötukassa koolituskaardi koostööpartner. Tutvuge koolituskaardi infoga SIIN.
Täpsema info saamiseks võtke meiega ühendust telefonil 667 0439 või [email protected].
Kui te ei saa mingil põhjusel koolitusel osaleda, palun andke sellest teada e-posti aadressil [email protected]. Kui teatate mitteosalemisest vähemalt 7 kalendripäeva ette, lepime Teiega kokku uue aja või tagastame 100% koolituse maksumusest. Tagastame koolituse osalustasu täismahus juhul, kui pole tehtud koolituse korraldamisega seotud kulutusi (ostetud õppematerjale jms). Koolitusele mitteilmumisel, sellest mitteteatamisel või koolituse poolelijätmisel õppetasu ei tagastata.