Tipptegijate Meistriklass

Tipptegijate enda algatusel ellukutsutud Meistriklass on erakordne koht, kus saavad kokku erinevate eluvaldkondade oma ala tipud. Kohtumised toimuvad kord kuus, on täis rikkalikku informatsiooni ja tagatud on osalejate kvaliteetaeg.

Teadusavastusi ja väärtuslikke juhtimisalaseid teadmisi-kogemusi jagavad Mare Pork ja külalisesinejad eri valdkondadest. Kõik külalisesinejad on oma ala professionaalid, nad uurivad ja on kursis oma valdkonna värskeimate arengutega, oskavad vastata kõrge keerukusastmega küsimustele ning jagavad mõtteid ja kogemusi nende teadmiste rakendamisest. Suure väärtusega on osalejate kogemused, kontaktid ja võimalik valik-lugemine ja -harjutamine moodulite vahelisel ajal. Programm on mõeldud kogemustega tippjuhtidele ja tippspetsialistidele, kes soovivad enda karjääris ja elutunnetuses edasi areneda. Osalema on oodatud nii Tipptegijate Kooli vilistlased kui kõik teised, kellel on huvi koos Eesti Tipptegijatega kogemusi vahetada ja nendest õppida.

 

Mare Pork. Programmis käsitletavad teemad:

Teemade loetelu täieneb ja kohaneb vastavalt grupi ootustele.

 • Mida päris uut on juhtimispsühholoogias? Viimaste aastakümnete põnevad muutused. Millised on kontrollitud ja kinnitatud toimivad juhtimispraktikad? Kas teadvelolek on tõesti kõige tõhusam ja kindlam viis enda ja teiste juhtimiseks? Õige vastus on jah.
 • Kuidas rõõmustamisoskust saab teha juhi tööriistaks õhkkonna kujundamisel ja võimsaks motivaatoriks - energia allikaks? Kas kõige määravamaks elu- ja tööga rahulolu jaoks on teadvelolek, rõõmustamisoskus ja sisemine vabadus?
 • Kuidas vaistu ja neutraalsust arendada? Kui palju saab juhtida igahetkelist seisundit?
 • Müra inimeste otsustamise maailmas ja selle mõõtmise võimalikkusest. Mis veidratel emotsionaalsetel viisidel toimub sageli kõige tähtsamate otsuste tegemine?
 • Kui vabaks saab inimene saada aja ja muudest survetest? Ajataju teadveloleku osana.
 • Uuemad teadusavastused isiksushäirete äratundmises. Inimese psühholoogilisest mitmeparadigmaatilisest mõõtmisest.

Koolituse tulemusena saab osaleja:

 • Võimaluse luua väärtuslikke, argumenteeritud hoiakuid põletavatel teemadel ja leida häid kontakte kohtumistel Eesti tipptegijatega.
 • Osaleda aruteludes, kus faktid, hinnangud, uskumused ja soovteostused on eristatavad - et terve talupoja-mõistus ikka areneks!
 • Teadmisi infosõjast - tõejärgse ühiskonna arengutest, uusimatest ajupesu jt massimõjutamise meetoditest ning iseseisva mõtlemise võimalikkusest.
 • Teadmisi kriitilise mõtlemise arendamiseks suuremahulises avaliku info ja müra väljas.
 • Oskusi oma seisundi juhtimiseks soovitud suunas kasutades teadveloleku tehnikaid.
 • Teadmisi psühholoogilistest teguritest, mis kujundavad kaasaegse sõja, inimkäitumise vägivaldsuse ja agressiivsuse.
 • Harjutada õhkkonna kujundamise tehnikaid iseenda ja oma inimeste tahte ja meeleolu loomisel.
 • Ülevaate tänapäeva ajuteaduse uusimatest uuringutulemustest.

Programmi ülesehitus:

 • I moodul (26.-27.oktoober 2022) – Külaline Jaanus Harro
 • II moodul (23.-24. november 2022) – Külaline Riho Pihelpuu
 • III Moodul (7.-8. detsember 2022) – Külaline Raul Rebane
 • IV moodul (25.-26. jaanuar 2023) – Külaline Hans H. Luik
 • V moodul (15.-16. veebruar 2023) – Külaline Rainer Saks

Külalisesinejad ja teemad:

Külalisesineja teemapüstitusele lisaks saavad osalejad eelnevalt küsimusi esitada.

I moodul (26.-27.oktoober 2022) – Külaline Jaanus Harro

Kas see, et aju juhib inimese käitumist, on tõsiasi või teadlaste loodud konstrukt? Miks selline küsimus tekib? Mida me tahame teada ja mida aju sellest arvab? Kuidas tänapäeval aju uuritakse ja mida meil on võimalik teada saada? Kas uus usk psühhedeelikumidesse on kasulikum kui eelmised uskumused? Vaatleme ajuteaduse täidetud ja tühje lubadusi ning seda, kuidas erinevate ajudega inimesed toimetulekuviise valivad. Külaline on Tartu Ülikooli professor ja meditsiinidoktor Jaanus Harro.

II moodul (23.-24. november 2022) – Külaline Riho Pihelpuu

Riho Pihelpuuga arutletakse töötajate rahulolulolust ja ettevõtte juhtkonna rollist selle loomisel. Miks on just tööandja brändi loomine üks olulisemaid samme õigete töötajate leidmisel ja majandustulemuste kasvatamisel. Juttu tuleb Riho kogemustest tegevjuhina, mis aitasid 2019.aastal ADM Interactive’l saada Unistuste Tööandja tiitli ja olla endiselt tehnoloogiasektoris silmapaistev tööandja.

III Moodul (7.-8. detsember 2022) – Külaline Raul Rebane

Kuidas töötab propagandamehanism? Miks usutakse propagandat? Mis on ajupesu ja kuidas tunda ära valeinfot? Mis seos on kõigel sellel veendunud uskumustega? Kuidas arendada endas kriitilist mõtlemist?

IV moodul (25.-26. jaanuar 2023) – Külaline Hans H. Luik

Arutelu teemad täpsustuvad vahetult enne koolitust.

V moodul (15.-16. veebruar 2023) – Külaline Rainer Saks

Rainer Saksaga tuleb juttu sõjategevuse (loodetavasti selleks ajaks lõppenud) analüüsist. Luureandmetest, uuendustest nii tehnoloogias kui infokasutuses ja teistest mõjutusvahenditest ning nende eesmärgipärasest kasutamisest sõjas. Lisaks sellele arutletakse ohuhinnangutega arvestamist strateegilises planeerimises ja juhtimises.

Koht: Koolitus toimub Äripäeva Akadeemias, aadressil Vana-Lõuna 39/1, Tallinn.

 

Kuula raadiosaadet “Äripäeva juhtimiskool”:

Aastakümneid tippjuhte koolitanud Mare Pork: hea juht ei lasku letargiasse ega pahurusse

Ajakava

1.päev
2.päev
12:45 - 13:00
Saabumine, kohvipaus ja suupisted
13:00 - 15:00
Koolitus
15:00 - 15:15
Kohvipaus
15:15 - 17:00
Koolitus
08:45 - 09:00
Saabumine, kohvipaus ja suupisted
09:00 - 11:00
Koolitus - külalisesineja
11:00 - 11:15
Kohvipaus
11:15 - 13:00
Koolitus

Osalemise tingimused

Registreerudes e-poe, e-kirja või telefoni teel, saadame Teile arve ja täpsema info osalemise kohta.

Üks nädal enne igat koolituspäeva saadame Teile e-kirjaga meenutuse osalemise infoga.

Kui Te ei saa mingil põhjusel osaleda, palun andke sellest kindlasti teada e-posti aadressil [email protected] või telefonil 667 0439. Kui teatate oma mitteosalemisest kuni 1 kuu enne kogu koolitusprogrammi algust, tagastame 100% tasutud koolituse maksumusest. Kui teatate vähemalt 2 nädalat varem, tagastame 50%. Muul juhul kuulub arve tasumisele.

AS Äripäev on Eesti Töötukassa koostööpartner.

Töötukassa finantseeringul osalemiseks leppige koolitusel osalemine kokku oma konsultandiga ning võtke meiega ühendust telefonil 667 0439 või [email protected]. Täpsema info leiate SIIT.