Autor: Külli Duubas • 21. aprill 2021

Töötukassa koolitus annab tööotsijale võimaluse enesetäiendamiseks või ümberõppeks.

Töötuks jäämine toob kaasa muudatused harjumuspärases elus. Ühtäkki peab tegelema asjadega, millega varem kokku ei ole puutunud ja normaalsest igapäevaelust võib ainult unistada. Kuidas selline situatsioon inimest mõjutab oleneb sellest, kuidas ta juhtunuga suhestub. Miks mitte kasutada seda aega, et arendada juba olemasolevaid ja õppida juurde uusi oskuseid, et kiiremini uus ja meeldiv töökohta leida. Registreeritud tööotsijana on võimalik koolitustel osaleda kasutades Eesti Töötukassa koolituskaarti.

Mida tähendab Töötukassa koolituskaart?

Töötukassa koolituskaart kehtib registreeritud tööotsijatele. See võimaldab tööotsijal osaleda tööle saamiseks vajalikel erialastel täiendkoolitustel, mille eest tasub Eesti Töötukassa. Koolituskaardiga koolitusel osalemiseks tuleb esmalt leppida kokku töötukassa konsultandiga koolituskaardi kasutamine ja selgitada välja, milline on tööle saamiseks vajalik koolitusvaldkond. Koolitust valides on kõige olulisem lähtuda sellest, millised teadmised ja oskused aitavad tööotsijal peale koolitust tööd leida. Kui valdkond on selgunud, siis saab sobivaid koolitusi valima asuda. Koolituse peab valima nende koolitusfirmade seast, kes on Eesti Töötukassa koolituskaardi partnerid, nagu seda on Äripäeva Akadeemia. Koolitusi saab valida kuni 2500 € väärtuses (käibemaksuga). Koolitusi võib selle summa sees olla üks või mitu ja need ei pea, kuigi võivad olla valitud ühest koolitusi pakkuvast asutusest. Kui koolituse või koolituste hind ületab 2500 €, tuleb summat ületav osa tasuda koolitatava poolt.

Tutvu koolituskaardi infoga SIIN

Kuidas leida Töötukassa koolitusi?

Koolitusi on võimalik leida töötukassa kodulehelt väga paljude valdkondade seast.

Äripäeva Akadeemia pakub koolitusi järgnevatest valdkondadest:

Ehitus ja kinnisvara

Finants

Investeerimine

Isiklik areng

Juhtimine

Personalijuhtimine

Kaubandus

Müük

Raamatupidamine

Turundus

Tööstus ja tootmine

Meditsiin

Kui meie poolt pakutava koolituse osas tekib küsimusi, siis võib alati meie poole pöörduda. Aitame hea meelega telefonil 667 0439 või e-maili teel [email protected]

Kuna me korraldame Äripäeva Akadeemias üle 200 avatud koolituse aastas, oleme suurim avatud koolituste pakkuja Eestis. Meie koolitusgrupid on enamasti väikesed u 10-15 osalejaga, et võimaldada interaktiivset õppimist, praktilist kogemuste vahetamist ja head kontakti tippspetsialistidest koolitajatega. Äripäeva Akadeemia koolitused aitavad suurepäraselt tulevaseks tööeluks ette valmistada.

Soovitame alati koolituste otsinguga alustada varakult, et leida sobiv koolitus ja koolituse toimumise aeg. Sattudes olukorda, kus konsultant annab loa valitud koolitusele registreeruda alles mõni päev enne koolituse toimumist, saab meile helistada numbril 667 0439, et saaksime kontrollida osalemise võimalikkust ja aidata omalt poolt teha kõik, et aidata kaasa kiirele viimase hetke registreerimisele.

Faktid

Mida teha, et osaleda koolitusel Eesti Töötukassa kaudu?

1. Registreeri ennast töötukassas töötuks.

2. Sulle määratakse töötukassa konsultant. Temaga koos lepite kokku koolituskaardi kasutamise ja koolitusvaldkonna, mille seast koolitusi valida.

3. Leia endale sobiv(ad) koolitus(ed), lähtudes sellest, mis on Sulle tööle saamiseks vajalikud, ning kinnita need oma konsultandiga.

Äripäeva Akadeemia tiim aitab Sul hea meelega oma koolituste valikust sobivaima leida. Helista meile 667 0439 või kirjuta [email protected]

4. Kui töötukassa konsultant on valitud koolituse(d) kinnitanud, registreeri ennast koolitusele e-töötukassa kaudu või Äripäeva Akadeemia kodulehel.

Soovitame koolitusele registreeruda vähemalt kaks nädalat enne koolituse algust. Nii jõuame enne koolituse algust saada töötukassalt kinnituskirja koolituse eest tasumise kohta. Kui aega on jäänud vähem kui kaks nädalat, siis võta meiega kindlasti otse ühendust ja me teeme omalt poolt kõik, et saaksid koolitusel osaleda.

5. Töötukassa rahastab kuni 2500 eurot (käibemaksuga), mis võib hõlmata nii ühte kui mitut koolitust. Kui Sulle huvi pakkuva koolitusprogrammi hind on näiteks 3000 eurot, siis tasub töötukassa sellest 2500 € ja 500 € tuleb ise tasuda.