Tööjõupuudus on üha kasvav mure ning talentide hulk Eesti turul on järgmise viie aasta jooksul väga tugevas languses. See tähendab, et sobivate töötajate leidmine läheb aina keerulisemaks. Paljude sektorite ja rollide puhul pelgalt avaliku konkursi korraldamisest ei piisa – meie potentsiaalsed uued töötajad on täna kuskil tööl ja nad ei tea veel, et nad sooviksid töökohta vahetada ja just meid oma järgmiseks tööandjaks. Seetõttu tulebki tööandjatel olla personali- ja värbamisstrateegiates palju proaktiivsem ning uute talentide leidmiseks rakendada sihtotsingut.
Aga mis see sihtotsing siis ikkagi on? Lühidalt tähendab see passiivsete kandidaatide välja otsimist (sourcing), kontakteerumist (reach out) ning nende kandidaadiks meelitamist. Milline siis on edukas sihtotsing? Kuidas seda planeerida ja läbi viia? Kuidas läheneda inimesele, kes ise aktiivselt tööd ei otsi? Kuidas muuta selline inimene kandidaadiks? Millised on üldse õiged kanalid sobivate potentsiaalsete kandidaatide leidmiseks? Kui sul kerkivad need ja veel paljud küsimused sihtotsingu läbiviimise ning sobivate kandidaatide leidmise kohta, siis see koolitus on mõeldud just sinule.
Koolituse eesmärk on anda osalejatele teadmised ja praktilised oskused sihtotsingu läbiviimiseks, sobivate kandidaatide leidmiseks ja edukaks värbamiseks.
Koolitusele on oodatud kõik, kes tegelevad oma tiimi või ettevõttesse uute töötajate värbamisega ning tunnevad, et sobivate kandidaatide leidmiseks tuleb ise rohkem ära teha: personalijuhid- ja spetsialistid, värbajad, büroojuhid, kes tegelevad värbamisega, värbavad juhid jt.
Koolitus sobib sulle juhul, kui vastad jaatavalt vähemalt ühele järgnevale küsimusele:
Koolituse tulemusena osaleja:
Õpiväljundite saavutamist hinnatakse arutelude, grupitööde ning iseseisva praktilise harjutamise teel. Koolituse läbinutele väljastatakse tunnistus. Tunnistuse väljastamise eelduseks on terves mahus koolitusel osalemine.
Koolitus toimub seminari vormis ning kasutatavatest meetoditest on peamised koolitaja esitlus, arutelu, paaristöö, grupitöö ja individuaalne töö. Koolitus algab sihtotsingu protsessi lahti mõtestamisega ning jõuab välja konkreetsete sihtotsingu meetodite ja kanalite rakendamiseni. Kõik osalejad saavad õpitava ka praktiliselt koolituse käigus läbi töötada ja kinnistada. Koolituse järel on osalejatel võimalus töö käigus tekkinud küsimustega koolitaja poole pöörduda ja nõu küsida.
Koolitusele tulles tuleb osalejatel kaasa võtta sülearvuti, et koolituse käigus õpitu praktiliselt läbi harjutada ning kinnistada. Kindlasti ära unusta ka sülearvuti laadijat!
Maht: 8 akadeemilist tundi.
Koolitusgrupi suurus on maksimaalselt 15 osalejat.
Tutvu koolitaja artikliga:
Registreerudes e-poe, e-kirja või telefoni teel, saadame Teile arve ja täpsema info osalemise kohta.
Üks nädal enne igat koolituspäeva saadame Teile e-kirjaga meenutuse osalemise infoga.
Koolitusel osalemine on nimeline, kuid saate osalejat tasuta muuta kuni koolitusprogrammi alguseni. Kui Te ei saa mingil põhjusel osaleda, palun andke sellest kindlasti teada e-posti aadressil [email protected] või telefonil 667 0439. Kui teatate oma mitteosalemisest kuni nädal enne kogu koolitusprogrammi algust, pakume mõnd muud samaväärset koolitust samal hooajal või tagastame 100% tasutud koolituse maksumusest; kui teatate vähemalt 3 tööpäeva varem, tagastame 50%. Muul juhul kuulub arve tasumisele.
Äripäeva Akadeemia on Eesti Töötukassa koolituskaardi koostööpartner. Tutvuge koolituskaardi infoga SIIN.
Täpsema info saamiseks võtke meiega ühendust telefonil 667 0439 või [email protected].