Ülle Pind

Ülle Pind

Ülle Pindil on rohkem kui 20-aastane personalijuhtimise kogemus erinevates rahvusvahelistes ettevõtetes personalitöö, tööohutuse ja haldustöö kujundajana. Lisaks tänasele pangandussektori kogemusele on ta töötanud Ericsson Eesti, Elocteq Tallinna, Stora Enso Baltikumi ja Paikuse Saeveski personalijuhina.

Ülle on kuulunud 20 aasta jooksul erinevate ettevõtete tippjuhtkonda, olles seejuures paljude organisatsioonimuudatuste eestvedajaks ja elluviijaks. Oma eesmärgiks personalijuhina on ta püsitanud inimesekeskse ja tulemustele orienteeritud organisatsioonikultuuride kujundamise. Personalitööga tegi Ülle algust Paikuse Saeveski AS sekretärina, kasvades samas ettevõttes edasi personalijuhiks. Paikuse Saeveskile omistati 2002 Äripäeva ja Pere- ja töötajasõbraliku ettevõtte tiitel. Ülle on oma karjääri jooksul samm-sammult kasvanud Eesti personalitöö oluliseks mõjuisikuks.

Lisaks personalivaldkonna juhtimisele omab Ülle pikaajalist juhtimiskogemust ka otsese juhi, koolitaja ja juhtide coachina olles rahvusvahelist sertifitseeritud tippjuhtide coach. Üllele on meeldinud õppida: magistriõpe Tallinna Ülikooli organisatsioonikäitumise, bakalaureusekraad Tartu Ülikooli kommunikatsioonijuhtimise erialal ja õigusteade diplomiõppe Tallinna Majanduskoolis. Uhkust tunneb ta ka Tallinna Tehnikakoolis omandatud naiste ja laste ülerõivaste rätsepa diplomi üle. Kõiki oskusi ja teadmisi on saanud elus kasutada.

Ülle kujundatud personalijuhtimine on olnud alati suunatud inimesekeskse ja tulemuste saavutamist toetavate organisatsioonikultuuride loomisele, kus läbi kõrge tööalase pühendumuse ja professionaalsuse luuakse rahulduspakkuvaid tulemusi nii ettevõtte kui töötaja vaatest. Läbi pikaajalise praktika on ta veendunud, et läbi inimliku suhtumise ja õppimist maksimeeriva organisatsioonikultuuri paranevad töötulemused ja tõuseb inimeste motivatsioon. Töötajad vajavad organisatsioonis perspektiivitunnet ja selles on tööalaste oskuste tõusul ja kaasaval juhtimisel täita tähtis roll.

Aastal 2021 tunnustati Ülle tööd Swedbankis Aasta juhi ja Eesti Personalijuhtimise Ühingu PARE Mõjukaima personalijuhi tiitliga.