Äripäeva Akadeemia

Sisekoolitused

Koolitused firmasisese grupikoolitusena ehk sisekoolitusena.

Osalusteatriprogramm – loominguline meeskond

mihkel-reinsalu-A

Kestvus: 2,5 tundi.
Aeg: täpsustub kokkuleppel tellijaga.

Meie igapäeva töös tuleb ette olukordi, mil tundub nagu enam edasi minna ei saa või ei oska – nagu sein oleks ees. Kuidas siis edasi minna, kuidas liigutada neid takistavaid seinu? Üks kõige levinum viis selliste olukordade lahendamiseks on kasutada meile antud kõige suuremat varandust – loovust. Loovus, mängulisus ja konstruktiivsus ongi käesoleva programmi põhialuseks. Täiskasvanud inimene õpib eelkõige tegutsedes, mitte jutustades.

Programm
on aktiivne, loov ning juhtimise erinevaid külgi vaatlev. Programmis osalejatel tuleb teha koos mõttetööd, analüüsida, genereerida ideid kui ka aktiivselt tegutseda.

Kasutatav metoodika ehk lugumängu meetod põhineb Brasiilia teatriuuendaja Augusto Boali 1960. aastatel välja töötatud osalusteatri vormil. Osalusteater annab võimaluse juhtimises või meeskonnas olevaid protsesse, suhteid, koostööd näha, analüüsida ja lahendada uudsel meetodil.

Osalusteatris mängitakse esmalt läbi üks situatsioon või osalejatele oluline teema elust enesest, mis võiks olla või lõppeda paremini. Seejärel lahatakse ning analüüsitakse seda kõiki osalejaid kaasates, püüdes leida paremaid lahendusi. Seejärel vaadatakse seda olukorda laval juba uues valguses ja töötavate lahendustega.

Osalusteatri puhul on põnev see, et osalejad saavad ise astuda näitleja- ja lavastaja rolli. Lugumängu metoodika annab võimaluse eksida, mida reaalses elus ei esine ja teha vigade parandust seni, kuni lahendus tundub reaalne ja töötav. Grupi sünergial põhinev õppemeetod annab võimaluse kõigil aktiivselt osaleda, sõltumata kas nad ise vahetult osalevad tegevuses või mitte.

Näidisteemad:
Kuidas juhtida  „rasket“ kolleegi?
Kuidas hakkama saada koosolekul aja raiskajatega/segajatega jne?
Kuidas meeskond mind omaks võtaks?
Kuidas anda tagasisidet kolleegile?
Kuidas juhtida enda ja teiste emotsioone?
Teemade ring, mida saab osalusteatri meetodil käsitleda, on piiramatu.

Programmi ülesehitus
Osalejad jagatakse gruppidesse ning iga grupp valib ise teema, millega nad soovivad just täna tegeleda ning valmistavad ette olukorra kirjelduse ning harjutavad selle läbimängu.

Seejärel grupid esitavad oma teemad laval juba teistele gruppidele ning lugumängu meetodit kasutades leitakse koolitaja juhtimisel üheskoos töötavaid lahendusi püstitatud probleemi või olukorra lahendamiseks. 

Koolituse hind ja muud tingimused
Koolituse aeg ja koht: koolitus toimub kliendi ja pakkuja poolt kokkulepitud ajal ja kohas.
Koolituse hind: 2,5 tunnise programmi soodushind Teile on 799€ (hind käibemaksuga 958,8€). Tavahind 849€ (km-ga 1018,80€).
Koolituse hinnale lisandub koolitaja transpordikulu, kui koolituse toimumiskoht asub väljaspool Tallinnat. Transpordikulu arvestatakse välja vastavalt koolituse toimumise asukohale 0,3€/km.
Lisainfo: Külli Duubas | Äripäeva Akadeemia juht | 667 0439 | kulli.duubas@aripaev.ee

Koolitajad

reinsalu

Mihkel Reinsalu

Mihkel on töötanud müügiinimese ja müügijuhina Raadio2-es, Äripäevas ja Eesti Päevalehes. Ta on olnud Eesti Päevalehe vastutav väljaandja ja peadirektor, juhtinud Äripäeva Akadeemiat ning olnud Artist Siseraadiod OÜ tegevjuht. Mihkel on läbinud erinevaid täiendkoolitusi ja juhtimistreeninguid nii Eestis kui ka välismaal. Ta on lõpetanud näitekirjanike baaskursuse. Mihkel on tegelenud psühholoogilise nõustamisega eraklientidele ning omab Rootsi Moreno Instituudi grupiteraapia sertifikaati Director of Psychodrama, Certified Practitioner. Ta on kõrgharidusega ja 12 aastase kogemusega korvpallitreener. Kahel hooajal oli ta Eesti rahvusnaiskonna peatreener. Mihkel on Teadmiste Instituudi juht ja koolitaja ning Lastele MTÜ juhatuse liige. Mihkli praktilisi nõuandeid on viimase poolaasta jooksul saanud Viking Line Eesti klienditeenindajad, reisikorraldajad ja Müügimeistrite AS telefonimüüjad. Mihkel on telefonikõnede analüüsi koolitusi läbi viinud erinevate Äripäeva toodete müügimeeskondadele ja juhtidele. Koolitajana on ta aktiivselt tegutsenud alates 2003 aastast, olles viinud läbi 220 treeningut, milles on osalenud üle 2500 osaleja.

Lisainfo

Osalemise tingimused
Äripäeva Akadeemia on pikaajaline koolituspartner nimekatele Eesti ettevõtetele! Pakume sisekoolitusi erinevates valdkondades nagu juhtimine, eneseareng, suhtlemisoskused, müük, finantsjuhtimine, projektijuhtimine jm.

Sisekoolituse programm koostatakse vastavalt tellija vajadustele ja soovidele.
Soovi korral võib Äripäeva Akadeemia toetada koolitusruumide ning toitlustuse leidmisel ja tellimisel.

Küsi sisekoolituse pakkumist e-maili aadressil kulli.duubas@aripaev.ee või helista 667 0439.

Koolitajad