Äripäeva Akadeemia

Osaleja tagasiside:

  Finantsteadmiste kool juhtidele

   Priit Tampere, Viljandi haigla SA tegevjuht

   Üldist juhtimiskogemust on mul kokku olnud umbes paarkümmend aastat. Tippjuhina olen töötanud 8 aastat. Olen tegutsenud erinevates ärides, käinud erinevatel koolitustel, lugenud vastavat kirjandust. Meie organisatsioonis on finantsjuht olemas, kuid koolitusel otsustasin osaleda sellepärast, et saada taaskord terviklikku ülevaadet finantsjuhtimisest.
   Koolitusega jäin väga rahule. Eriti meeldis see, et koolitus algas äriteemadega, mitte raamatupidamisega. See andis kogu teema arendusele õige perspektiivi. Ainuke, mis oleks võinud koolitusel olla teisiti, et teemad valgusid laiali, läksid rändama, mis otseselt küll ei häirinud.
   Ma sain teadmisi, kuidas raamatupidajaid oma mugavustsoonist välja tuua tulenevalt ärivajadustest. Organisatsioon ei lähtu mitte raamatupidamise mugavusest, vaid ärivajadusest. Ma sain mõned väga head ideed, kuidas jooksvat aruandlust üles ehitada.
   Koolitaja oli avatud suhtleja, kes tunnetas hästi auditooriumi ning kaasas vestlusesse. Koolitaja tõi väga häid näiteid ja lõi seoseid erinevate teemade vahel, mis aitas materjali paremini omandada. Margus Tinits kasutas väga head ja omalaadset graafilist meetodit. See meetod aitab keerulise teema lihtsaks seletada. Koolitaja lähtus ärivajadusest ja tegi koolituse väga lihtsalt arusaadavaks. Üks soovitus on, et materjalid juba enne koolituse algust kättesaadavaks teha, et nendega juba eelnevalt tutvuda.
   Ma soovitan seda koolitust juhtidele, kelle alluvuses töötavad raamatupidajad või kellele alluvad finantsüksused. Juhil peavad olema teadmised finantsjuhtimisest. Kõige olulisem on see, et firma või äri ei tööta mitte raamatupidajate jaoks, vaid raamatupidaja töötab firma heaks.